Уплътняване
Съдържание: 16 Kilogramm (13,30 лв.* / 1 Kilogramm)
Съдържание: 18 Kilogramm (15,58 лв.* / 1 Kilogramm)
Съдържание: 0.3 Литри (92,20 лв.* / 1 Литри)
Съдържание: 0.3 Литри (92,20 лв.* / 1 Литри)
Съдържание: 0.29 Milliliter (102,24 лв.* / 1 Milliliter)
Съдържание: 0.29 Milliliter (126,97 лв.* / 1 Milliliter)
Съдържание: 0.29 Milliliter (136,55 лв.* / 1 Milliliter)
Съдържание: 0.29 Milliliter (102,24 лв.* / 1 Milliliter)
Съдържание: 0.29 Milliliter (102,24 лв.* / 1 Milliliter)
Съдържание: 15 Kilogramm (2,24 лв.* / 1 Kilogramm)
Съдържание: 15 Kilogramm (14,18 лв.* / 1 Kilogramm)
Съдържание: 15 Kilogramm (17,37 лв.* / 1 Kilogramm)
Съдържание: 19 Quadratmeter (22,72 лв.* / 1 Quadratmeter)
Съдържание: 19 Kilogramm (31,10 лв.* / 1 Kilogramm)
Под земята - хидроизолация
В мокри помещения подът и стените трябва да бъдат изолирани срещу вода. Без пълно запечатване влагата може да проникне под материала и да причини дългосрочно увреждане на повърхността.
Поради това винаги е препоръчително да нанасяте уплътнители за боядисване директно върху бетон, гипс и други повърхности. Трябва също така да уплътните тръби, ъглови зони, подови сифони, душ корита и преходи на вани с водоустойчив материал.
Хидроизолация – задължителна при облицовка на мокри помещения
Преди да може да се постави перфектно композитно уплътнение, от съществено значение е първо оптимално да се подготви основата. Ето защо първата стъпка при полагане на плочки винаги е почистването на повърхността, така че да не останат неприлепнали компоненти като прах и мръсотия. Отделящите вещества като мазнини също трябва да бъдат напълно отстранени. Дупките и неравностите по повърхността трябва да се запушат и изравнят с подходящ грунд. Дълбоката основа също е подходяща за стабилизиране на подземната повърхност, тъй като довежда поведението на засмукване на подземната повърхност до постоянно ниво навсякъде.
Запечатване на повърхности и детайлни точки
Грундът върху основата трябва да изсъхне за една нощ, преди да може да се нанесе хидроизолацията. Повърхностите се третират с композитния уплътнител чрез процес на валцуване или четкане в два последователни слоя. След нанасянето на първия слой е необходимо да изчакате около 3 часа, за да може материалът да се изпари и потъмнее. За оптимално запечатване на открити точки като ъгли и ръбове се използват уплътняваща лента, уплътняващо фолио и платнена лента. След пресоване в първия, свеж запечатващ слой, вторият слой се боядисва върху него. Това създава фуга и безшевно уплътнение.
Полагане на плочки върху оптимална повърхност
След изсъхване на хидроизолационния слой, което отнема около 12 часа при нормална стайна температура, може да се пристъпи към полагане на плочките. Това предотвратява спуканите фуги, канали и дренажи да причинят щети от влага, особено в зоната на пръскаща вода на бани и душове. В допълнение към композитното уплътнение, уплътнителната лента помага да се гарантира, че местата, където има тенденция да се появят щети от вода, също са перфектно защитени. За умерено натоварени зони, уплътнителната смес за нанасяне под слоя плочки е достатъчна като решение на проблема. Простата система за запечатване на повърхността, която може да се боядисва, както и бързият детайлен дизайн гарантират, че времето и материалите са сведени до минимум. Така проектираното уплътнение осигурява дълготрайна адхезия на покритието от плочки. Само ако повърхността е била оптимално подготвена и стъпките за запечатване са извършени прецизно, може да се гарантира дълъг живот на положените плочки.